تجربه خرید آسان با صنعت لوله

شماره تماس

021-66153400 021-66153500

قیمت لوله پلی اتیلن
قیمت لوله پلی اتیلن
دسامبر 20, 2019
لوله پلیکا چیست
لوله پلیکا چیست؟
دسامبر 28, 2019
لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست و چگونه بهترین آن را انتخاب کنیم؟ برای آشنایی بیشتر با لوله ی کاروگیت با سایت صنعت لوله همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه را در اختیار شما قرار بگیرد. لوله کاروگیت نوعی لوله دوجداره و با ساختار پیچیده، شبیه به لوله پلی اتیلن است. این لوله به شکل کاملا فنری شکل ساخته شده است و معمولا به رنگ سیاه است. اغلب شیارهایی بر روی آن وجود دارد که مجموعه‌ ی این شیارها روی سطح آن وجود دارد. این شیارها مقاومت بسیار بالایی در این لوله ها ایجاد می کند و مورد تایید مهندسان برای استفاده در اکثر طرح ها و پروژه های عمرانی است و این لوله ها در شرایط سخت پامپینگ، حالت و خواص خود را حفظ می کنند. در این لوله های دو جداره، بخش خارجی که به صورت شیار دار ساخته می شود، به منظور استحکام بخشیدن به لوله است و بخش داخلی به صورت صاف و صیقلی برای کاهش اصطحکاک مواد سیال با سطح درون لوله و جلوگیری از رسوب مواد ساخته می شود. معمولا لوله کاروگیت از لوله پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته می شود. چون لوله ی پلی اتیلن یکی از بهترین و پر کاربردترین لوله ها است، بنابراین وقتی لوله ی کاروگیت از پلی اتیلن ساخته می شود، بهترین ابزار برای استفاده در ساختمان ها و جاده است! اگر از لوله کاروگیت پی وی سی استفاده کنید که فوق العاده خواهد بود زیرا به صورت آستردار از جنس الیاف تولید شده است.

لوله کاروگیت چیست؟

در لوله کاروگیت منعطف بودن، دوام زیاد، قیمت مقرون به صرفه، سبکی و حمل راحت  جزء برترین ویژگی های این ابزار ارزشمند است. اما لوله پلی اتیلن کاربردهای بسیار زیاد دارد که مشهورترین مزیت های این ابزار، آب های جاری، انتقال آب و فاضلاب، زهکشی، انتقال فاضلاب صنعتی و عفونی و حتی مسیر کابل ها و سیم ها و نیز ساخت پل ها و اخیرا بصورت محافظه ی برای شیرآلات به کار می‌رود.

قیمت لوله کاروگیت به چه صورت است؟

اگر صرفا به دنبال لوله کاروگیت ارزان هستید، باید این موضوع مهم را بدانید که هیچ ارزانی بی علت نیست و ابزارها و وسایل ارزان قیمت، هیچ نمی توانند در طولانی مدت، برای شما کابردی باشند، ابزارهای ارزان قیمت فقط تا چند ماه بعد از خرید، برای شما دوام می آورد.

چند عامل مهم در این لوله ها که بر قیمت تاثیر مستقیم دارند عبارتند از:

  • قطر و وزن لوله: بالطبع هرچه قطر و وزن لوله بیشتر باشد، دوام و کیفیت آن نیز بیشتر خواهد بود و در پی آن افزایش در قیمت تمام شده را خواهیم داشت.
  • طول شاخه لوله ها: طول لوله ها نیز در متراز متفاوتی تولید می شوند و طبیعی است که هرچه طول لوله ها بلند تر باشد، مواد اولیه بیشتری مصرف می شود و قیمت تمام شده آن نیز بالاتر خواهد بود.
  • نوسانات قیمت نفتی: موادی که در ساخت این لوله ها استفاده می شوند، از نفت خام استخراج و مورد بهره برداری قرار میگیرند. پس نوسانات قیمت نفت یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در بهای تمام شده این لوله ها است.
  • کیفیت مواد: جنس این لوله ها همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم میتواند متفاوت باشد. پس هرچه کیفیت مواد به کار رفته بهتر باشد قیمت لوله ها افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:  لوله پلیکا چیست

 

کارخانه لوله در ایران

این نوع لوله در ایران در شهرهای اهواز، مشهد، سنندج، گرمسار، قم، قزوین، ساوه، تبریز و کرمان تولید می شود که البته در رابطه با این نوع لوله، باید در هنگام خرید به نکات بسیار مهمی توجه کنید، برای مثال هزینه ی حمل لوله تا محل قرارداد را محاسبه کنید ما در صنعت لوله سعی کرده ایم که از نزدیکترین انبار لوله را به مشتریان گرامی تحویل دهیم.

به دلیل اینکه این نوع لوله اندازه ی بسیار بزرگی دارند، اما وزن خیلی سبکی دارند، بنابراین وارد کردن این نوع لوله، اصلا کار اقتصادی و درستی نیست، بنابراین هواره کمپانی ها و سرمایه گذاران ایرانی قطعات را از کشورهای خارجی می آورند و در ایران منتاژ می کنند که انجام چنین کاری، بعث مقرون به صرفه بودن این لوله می شود، از طرفی هم این نوع لوله، چه از مواد PVC باشد و یا از مواد Poli  etilen در ایران در کارخانه پتروشیمی ایجاد می شود و قیمت مواد اولیه این لوله بسیار مقرون به صرفه به دست تولید کنندگان می رسد. البته در بحث تولید، ما ایرانیان مشکلاتی داریم، اما همچنان تولید این نوع لوله در ایران باعث سربلندی هر ایرانی است.

روش تولید لوله کاروگیت

این لوله به روش اکستروژن تولید می شود. در روش اکستروژن از گرما برای تولید لوله های کاروگیت استفاده می شود. در این روش گرانول های صاف پلی اتیلن با گرید PE80 با گرما و حرارت ذوب می شود و سپس در قالب های مخصوص تولید این لوله ها ریخته می شود و مواد به شکل این لوله ها در می آیند. در این مرحله تفاوت در دمایی که این گرانول ها در آن ذوب می شوند باعث به وجود آمدن لوله هایی با ویژگی های متفاوت خواهد شد. به بیانی دیگر تفاوت دما بر خصوصیات و نوع لوله تاثیر می گذارد. سپس برای تولید بخش خارجی لوله های کاروگیت به شکل حلقه ای، باید این مرحله تحت شرایط خلا و با قالب های مخصوص و دورانی صورت بپذیرد. در این مرحله پیوستگی در قالب گیری و تنظیم بودن دما نقش بسیار مهم و با اهمیتی دارد.

 

لوله های کاروگیت در شرایط نامناسب می تواند در مقابل فشار، دما، قوس، ضربه، شیب زمین، اثرات اسیدها، رسوب گرفتگی، خمیدگی، سایش، گازهای خورنده، انحراف لوله و… مقاومت خود را همچنان حفظ کنند. این لوله ها در حدو 100 سال عمر دارند و در پروژه های عمرانی به صورت دفنی و سطحی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین این لوله ها به نسبت سایر لوله ها مقرون به صرفه تر هستند. لوله های کاروگیت به دلیل وزن کمی که دارند، سهولت در جابجایی، عمر بسیار زیاد، عدم پوسیدگی و زنگ زدگی سطح داخلی و… بهترین گزینه برای لوله کشی و انتقال سیالات در طرح های شهری و روستایی به حساب می آید.